Osud?

30. ledna 2018 v 20:51
Po dlouhý době sem se opět dokopala k tomu, abych napsala nějáký rádoby shit. Tak se do toho pusťme.
A o čem to bude tentokrát? O osudu, o karmě a tak celkově jak si myslím, že jednou skončíme. Bláboly okolo boha ode mě rozhodně nečekejte. Pro mě je bůh možná tak Kellin Quinn, Craig Mabbitt a nebo Patty Walters a ani jeden z nich, mi nepomůže se dostat "do nebe" nebo "do pekla".
Co je vlastně osud? Koukneme na chytrý google:

Osud je jak filozofický, tak i náboženský koncept, který vyjadřuje myšlenku, že události v životě člověka, světa a kosmu jsou předem určeny.
Nevím jak vy,ale já si osobně tedy myslím, že to co se má stát je jen naše věc, vždycky si za to můžeme my sami a ne osud. Okay, možná tomu osud trochu napomůže, ale když děláš třeba to co nemáš a něco se ti stane, tak to není osud, ale tvoje demence. Můžeš říkat, že uvidíš co ti osud přinese, ale svým způsobem pro to musíš něco udělat. Když budeš sedět doma na gauči a čekat, tak možná chcípneš hlady a pak možná můžeš tvrdit, že to tak osud chtěl.

A teď se podíváme na karmu. Karma je něco, v co věřím já - co dáš to dostaneš zpátky, v horším porvedení. Ale opět se koukneme na google:


Karma v buddhismu označuje etický přírodní zákon příčiny a následku, čin vykonaný se záměrem nebo vědomým motivem a odpovídající následek tohoto činu, postihující zpětně aktéra samotného.
Jednoduše si uvedeme nějáký příklad, když kamaráda skopneš ze schodů, tak v nejbližší době můžeš čekat, že tě srazí například autobus. Hold něco za něco. Ale nezapomínej, tvůj kámoš to třeba přežije, u tebe to možná tak jistý nebude, autobus a schody jsou značný rozdíl. Tím samozřejmě nechci nikoho navádět, aby strkal své kamarády ze schodů, okay? Možná je to blbej příklad, ale já to tak vnímám. Když ty budeš svině, lidi budou svině na tebe a naopat, je to jednoduchý.

A co tím vlastně chci říct? Pokud chceš aby ses někam dostal a měl to co chceš tak neseď jen doma a nečekej na zázrak (v tomhle případě osud) a buď aspoň trochu milý na svoje kamarády i ostatní, karma si tě totiž najde vždycky a všude. A to je asi vše, nezapomínej na to!

Takže peace, měj se a užívej si svojí hru.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama